Aktualności

Zapraszamy do polubienia naszej strony na facebooku:)

https://www.facebook.com/RzeszowWyspaSkarbow

 


SPORT, ZABAWA, RADOŚĆ, ZDROWIE!

Dzień Sportu w naszym przedszkolu – kontynuujemy świętowanie Dnia Dziecka bo nasze przedszkolaki są najwspanialsze!

W piątek 2 czerwca wszystkie grupy świetnie się bawiły, wzajemnie się dopingowały. Odbywały się różnorodne zadania sportowe, które motywowały do aktywnego udziału. Dziękujemy Naszym gościom – Drużynie Kangura za świetną organizację tego dnia!


„Czy wy wiecie, czy wy wiecie, ile dzieci jest na świecie?

Kto by to policzyć mógł, tyle serc, i rąk, i nóg?

A choć dzieci jest tak dużo, wszystkie wspólnej sprawie służą.

Wszystkie pragną, pragną z całych sił, żeby świat szczęśliwy był.”

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. W naszym przedszkolu pojawiło się mnóstwo zabaw i atrakcji dla dzieci. Był to wyjątkowy, pełen wrażeń, uśmiechów i niespodzianek dzień!


 

 

 


Wszystko co było Twoim marzeniem,

co jest i będzie w przyszłości,

niech nie uleci z cichym westchnieniem

LECZ NIECH SIĘ SPEŁNI W CAŁOŚCI!

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka!

 

WYCIECZKA DO KINA

🎬

W dniu 25 maja dzieci z grup: Rybki oraz Muszelki wraz ze swoimi Paniami wybrały się na wycieczkę do kina na film animowany pt. „Yuku i magiczny Kwiat”. Myszka Yuku mieszkająca z rodziną w piwnicach zamku pewnego dnia dowiaduje się o tym, że jej babcia potrzebuje magicznego kwiatu z Himalajów. Zwierzątko szybko podejmuje decyzję – trzeba ruszyć w drogę i go odnaleźć!


Kim jest pszczelarz? Czym jest ul? Co to pszczela rodzina? Jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego nas świata?

Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań udzielone zostały podczas warsztatów pszczelarskich zorganizowanych w naszym przedszkolu. Oferowane zajęcia to wyjątkowa okazja, by w warunkach sali przedszkolnej poczuć klimat prawdziwej pasieki 🐝🐝🐝🐝🐝🐝


Kochane Przedszkolaki!

Jutro tj. wtorek – 23 maja odbędą się kolejne zajęcia z Jogi.

Serdecznie zapraszamy!


Uroczystość Dnia Rodziny w naszym przedszkolu odbędzie się w następujących terminach:

Grupa I (Perełki) – 13.06.2023r. – godzina 10:30

Grupa II (Bursztynki) – 07.06.2023r. – godzina 14:00

Grupa III (Muszelki) – 15.06.2023r. – godzina 14:00

Grupa IV (Rybki) – 27.06.2023r. – godzina 14:00 (uroczystość połączona z zakończeniem roku przedszkolnego)

 11 maja gościliśmy również Krakowski Teatr, który zaprezentował spektakl ekologiczny.

Dla dzieci był pełen dobrego humoru i treści edukacyjnych. Poprzez zabawę dzieci miały szansę pogłębić swoją świadomość ekologiczną. W akcję spektaklu wplecione były treści związane z tematem emisji smogu, segregacji śmieci, ochrony powietrza i lasów.


11 maja w naszym przedszkolu odbyła się kolejna Audycja prowadzona przez Szkołę Muzyczną YAMAHA.

Tym razem tematem spotkania była prezentacja tańców narodowych, które zaprezentowała nam para taneczna. Dzieci mogły nie tylko podziwiać piękne stroje ale także uczyły się podstawowych kroków wybranych tańców. 💃🕺„Musisz wiedzieć, że możesz wygrać. Musisz myśleć, że możesz wygrać. Musisz poczuć, że możesz wygrać.”(Michael Jordan)

Serdeczne gratulacje dla wszystkich Przedszkolaków zaangażowanych w Przedszkolny Konkurs Plastyczny pt. „Ja i mój przyjaciel zwierz”.👏


Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie.

A na tej fladze biel jest i czerwień.

Czerwień to miłość, biel – serce czyste.

Piękne są nasze barwy ojczyste.

5 maja nasze Przedszkolaki z grup starszych wyruszyły na Rzeszowski Rynek i włączyły się do obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Grupy młodsze wzięły udział w marszu w okolicach przedszkola z dumą reprezentując nasz kraj i barwy narodowe.

 

 

 

 


Kochane Przedszkolaki!

Serdecznie dziękujemy za tak liczny udział w konkursie plastycznym „Ja i mój przyjaciel zwierz”. Gratulujemy zwycięzcom wyłonionym w dwóch kategoriach wiekowych: w grupie 3,4-latków oraz 5,6-latków. Wszystkie prace wyróżniały się starannością i pomysłowością. W poniedziałek w naszym przedszkolu nastąpi uroczyste wręczenie dyplomów i drobnych upominków.


 

 

 

 

 

 


We wtorek 25 kwietnia odbyły się zajęcia jogi. Dzieci w przyjaznej atmosferze zabawy rozwijały świadomość swojego ciała, doskonaliły precyzję ruchu, a także uczyły się współdziałania w grupie. Joga wzmacnia koncentrację, wspiera rozwój emocjonalny i pomaga radzić sobie ze stresem.


#sprzątamydlaPolski 

„Wszyscy wygramy, gdy świat posprzątamy”, „Przedszkolak maszeruje i ziemię ratuje”, „Okaż kulturę i chroń naturę” – to właśnie takie hasła towarzyszyły nam dzisiaj podczas akcji sprzątania świata. Nasze przedszkole z ogromnym zaangażowaniem włączyło się do Akcji „Sprzątamy dla Polski”. To świetna okazja by rozwijać postawę proekologiczną m.in. poprzez dbałość o czystość przestrzeni wokół nas.🌳☘️🌷

 

 

 

 

 


 

 Przedstawiamy kolejne zajęcia dla przedszkolaków z Robotyki oraz Programowania. Tym razem z wykorzystaniem klocków Lego Duplo. Dla dzieci to doskonały sposób na miłe i aktywne spędzenie czasu w gronie rówieśników o podobnych pasjach i zainteresowaniach wzbogacone sporą dawką wiedzy i nowych umiejętności 🙂


Żeby zdrowym być jak ryba, trzeba jeść kasze, owoce, warzywa. Nie czekoladki i landrynki, ale owocowe i warzywne witaminki. Żeby zdrowym być, trzeba też o czystość dbać, codziennie się myć i ubranka swoje prać. Po co mają krążyć plotki, że czyściejsze od nas kotki? Zdrowy, czysty przedszkolaczek lubi biegać, chętnie skacze, Wie to każdy zuch, że dla zdrowia potrzebny jest ruch.”

18 kwietnia został zorganizowany w grupie Muszelek i Rybek quiz wiedzy o zdrowiu. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy i zdrową niespodziankę.

🍊

 

Drodzy Rodzice, Kochane Przedszkolaki!

Zachęcamy do wzięcia udziału w Konkursie Plastycznym:

„Ja i mój przyjaciel zwierz”.


Kochane Przedszkolaki!

Serdecznie zapraszamy na przedstawienie pt. „Zielony Kapturek”,

które odbędzie się w najbliższy piątek tj. 14 kwietnia o godzinie 10:45 🙂W naszym przedszkolu 30 marca gościliśmy Warsztat Garncarski Rodziny Plizgów.

Pan Andrzej wraz z Panią Basią wprowadzili dzieci w niezwykły świat ceramiki, opowiedzieli o właściwościach gliny, pokazali pracę z gliną na kole garncarskim. Dzieci zaproszone zostały do samodzielnego wykonania z gliny różnego rodzaju figurek. Praca z gliną rozwija wyobraźnię, zdolności manualne, ekspresję plastyczną, a poza tym, a może przede wszystkim jest wspaniałą zabawą i sprawia dzieciom autentyczną frajdę!


Drodzy Rodzice!

Nasze Przedszkole włączyło się do organizowanego konkursu „Ogródki ze smakiem”, w którym do wygrania jest ogródek dla przedszkola. Zachęcamy Państwa do codziennego głosowania na nasze Przedszkole pod podanym poniżej linkiem:

https://www.electrolux.pl/local/ogrodki-ze-smakiem/#1520209


WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI Grupy Muszelek oraz Rybek

W ramach realizowanego w przedszkolu projektu edukacyjnego „Przyjaciel zwierząt” udaliśmy się z wizytą do Miejskiej Biblioteki na zajęcia biblioteczne pt. „Książka na cztery łapy”. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze.

 


„Szła wiosna po łąkach, szła cała w skowronkach z gołą głową, bosa z kwiatami we włosach…”

21 marca całe przedszkole przywitało z radością Panią Wiosnę organizując koncert wiosenny, quiz oraz pokaz kapeluszy 🙂


16 marca wszystkie grupy przedszkolne uczestniczyły w kolejnym spotkaniu ze Szkołą Muzyczną Yamaha. Każde spotkanie umożliwia dzieciom poznanie nowych instrumentów, ich brzmienia, zaznajamia z budową i pochodzeniem. Ponadto dzieci opanowują podstawowe terminy muzyczne. Swoją pasją muzycy „zarażają” naszych przedszkolaków do świata dźwięków:)

 


CZY ROBOTYKA MOŻE BYĆ KREATYWNĄ ZABAWĄ?

Zajęcia potrafią bardzo pobudzać wyobraźnię niejednego dziecka. 16 marca w grupach III, IV odbyły się kolejne zajęcia z Robotyki i Programowania. Dzieci uczyły się konstruować i programować poprzez zabawę ulubionymi klockami LEGO.

 


 

Drodzy Rodzice, Kochane Przedszkolaki!

Zapraszamy do udziału w Wiosennym Konkursie Plastyczno-Technicznym „Najpiękniejsze Wiosenne Kapelusze” 🙂

 


DRODZY RODZICE!

W 2019r. nasza placówka przystąpiła do STOWARZYSZENIA „PRZEDSZKOLA PRZYSZŁOŚCI”, które jest Organizacją Pożytku Publicznego,

w związku z tym na rzecz naszej placówki

można przekazać 1,5% podatku.

Prosimy wesprzeć naszą działalność dydaktyczno-wychowawczą przekazując 1,5% z ogólnej kwoty podatku (po odliczeniach) na konto:

Stowarzyszenia „Przedszkola Przyszłości”

35-310 Rzeszów, ul. Rejtana 30,

koniecznie z dopiskiem (cel szczegółowy):

PN – Wyspa Skarbów w Rzeszowie

Numer KRS 0000145905

Za przekazane środki będziemy kontynuować wyposażenie przedszkola w stroje dla dzieci na okolicznościowe uroczystości przedszkolne.

Serdecznie dziękujemy!


„CZARY – MARY” , czyli pokaz magii w przedszkolu

3 marca okazał się „magicznym” dniem dla naszego przedszkola. Odwiedziła nas bowiem Iluzjonistka, która zgromadzonych przedszkolaków przeniosła we wspaniały świat iluzji, humoru i dobrej rozrywki.


Kochane Przedszkolaki!

Serdecznie zapraszamy na Pokaz Magii, który odbędzie się w najbliższy piątek tj. 3 marca o godzinie 9:30.


16 lutego odbyły się kolejne zajęcia z Robotyki i Programowania w grupie III i IV. Tym razem przedszkolaki składały modele pojazdów, które następnie wprowadzały w ruch.


Kochane Przedszkolaki!

Zapraszamy na kolejne zajęcia z Jogi, które odbędą się

we wtorek – 14 lutego.


Serdecznie zapraszamy wszystkie przedszkolaki na spektakl kukiełkowy

pt. „Zielony Kapturek”, który odbędzie się 13 lutego.


2 lutego gościliśmy w naszym przedszkolu Szkołę Muzyczną Yamaha. Podczas wspólnej zabawy przedszkolaki miały okazję poznać i samodzielnie zagrać na wybranych instrumentach świata!


Ach, cóż to był za bal…! 

Jest karnawał, w karnawale wszyscy urządzają bale – i w naszym Przedszkolu 31stycznia 2023r. odbył się bal karnawałowy. Sala wyglądała bajecznie i kolorowo. Przepięknie przebrane przedszkolaki z dumą prezentowały swoje stroje. Razem bawiliśmy się uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała wszystkich do tańca.


30 stycznia 2023r. odbyła się kolejna Audycja Muzyczna prowadzona pod kierunkiem Pani L. Chalińskiej. Podczas spotkania dzieci poznały ciekawy instrument muzyczny – Bum Bum Rurki oraz wysłuchały pięknych piosenek

o Babci i Dziadku.


Kochane Przedszkolaki!

Zapraszamy na kolejne zajęcia z Jogi, które odbędą się

we wtorek – 17 stycznia.Drodzy Rodzice!

Wielkimi krokami zbliża się wyjątkowy dzień – Dzień Babci i Dziadzia. Z tej okazji Przedszkolaki przygotowują niespodziankę. Forma organizacji tego wydarzenia oraz termin – w poszczególnych grupach zostaną przedstawione na aplikacji Google Classroom.


Dnia 12.01.2023r. odbyły się kolejne zajęcia z Robotyki i Programowania, na których dzieci z grupy III i IV z wykorzystaniem klocków lego Duplo tworzyły tory, po których przemieszczały się pojazdy.


Drodzy Rodzice, Kochane Przedszkolaki!

Już od poniedziałku 9 stycznia w naszym przedszkolu rusza akcja „Paka dla Kociaka”. Serdecznie zachęcamy do włączenia się.  Wszystkie szczegóły dotyczące akcji znajdują się na plakacie.

Zapraszamy 🙂


„Dobre uczynki mają większą moc niż słowa, bo mówić może każdy, ale niewielu wykona to, co powie”.

Dzieci z naszego Przedszkola samodzielnie wykonały kartki świąteczne, które przekazane zostały Podopiecznym Villa Seniora:)


Kochane Przedszkolaki!

Zapraszamy na kolejne zajęcia z Jogi, które odbędą się

we wtorek – 3 stycznia.
Kochane Przedszkolaki !

Serdecznie zapraszamy na kolejną Audycję Muzyczną Yamaha, która odbędzie się w środę – 14 grudnia o godzinie 14:00 🙂


W dniu dzisiejszym odbyły się kolejne zajęcia z Jogi prowadzone w każdej z grup. Tematem przewodnim zajęć było poszukiwanie skarbu.


SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM


Dnia 6 grudnia Przedszkolaki z Grupy III i IV wyruszyły na Musical pt. „Czerwony Kapturek”. Pełne niezapomnianych wrażeń powróciły do przedszkola wyczekując spotkania ze Św. Mikołajem:)
Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do akcji charytatywnej „Od serducha do serducha” organizowanej dla Domu Dziecka w Strzyżowie i Żyznowie.

Akcja trwa do 1 grudnia.

Dziękujemy!


Teatr Lalek Kukiełka z Ptaszkowej zaprasza wszystkich Przedszkolaków na przedstawienie z cyklu Legendy Polskie pt. „Legenda o Smoku Wawelskim”, które odbędzie się 1.12.2022r. o godzinie 11:00.


Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

21 listopada będziemy obchodzić w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka – święto, o którym warto pamiętać.

Prosimy, aby w tym dniu dzieci przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko – kolor symbolizujący jedność ze wszystkimi dziećmi świata.


Robotyka i Programowanie

Dnia 17.11.2022r. odbyły się kolejne zajęcia z Robotyki oraz Programowania, na których dzieci konstruowały samochody a następnie je zaprogramowali. Celem tych zajęć jest rozwijanie logicznego i twórczego myślenia, a także wytrwałości i cierpliwości w poszukiwaniu nowych rozwiązań.


„Szkoła do hymnu”

Dnia 10.11.2022r. Nasze Przedszkole włączyło się w akcję zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu, której celem jest włączenie społeczności szkolnych oraz przedszkolnych w obchody Narodowego Święta Niepodległości. Dzieci z grupy III i IV przygotowały uroczystą akademię, na którą zaproszeni zostali Rodzice oraz dzieci z młodszych grup. O godzinie 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski.


„Szkoła pamięta”

Nasze Przedszkole włączyło się w akcję zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki pt. „Szkoła pamięta” poprzez przygotowanie gazetki ściennej poświęconej postaciom ważnym dla historii.


Ogłoszenie!

Drodzy Rodzice!

Dnia 08.11.2022r. (tj. wtorek)

odbędą się kolejne zajęcia z jogi dla każdej z grup.

Serdecznie zapraszamy:)


Serdecznie zapraszamy wszystkie przedszkolaki na audycję muzyczną pod kierunkiem Pani Lidii Chalińskiej,

która odbędzie się 04.11.2022r. (tj. piątek) o godzinie 10:20.

Tematem audycji będzie „104 ROCZNICA Odzyskania Niepodległości”.


W dniach 26 oraz 28 października grupa Muszelek i Rybek miała okazję uczestniczyć w wizycie do gabinetu stomatologicznego, której celem było rozwijanie świadomości dziecka w zakresie istoty dbania o higienę jamy ustnej oraz przełamanie obaw przed wizytą u dentysty, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Dzieci miały okazję poznać specyfikę pracy stomatologa. Pani doktor z ogromna serdecznością opowiedziała o swoim zawodzie, oprowadziła po gabinecie i zaprezentowała narzędzia wykorzystywane przy leczeniu zębów.


W ubiegłym tygodniu Grupa Rybek oraz Muszelek wyruszyły na wycieczkę do Komendy Policji w Rzeszowie. Dzieci dokładniej poznały zawód policjanta, przypomniały zasady bezpiecznego poruszania się na drodze oraz miały okazję dowiedzieć się, jaką rolę pełni pies policyjny podczas podejmowanych działań policyjnych.


Ogłoszenie!

Drodzy Rodzice!

Dnia 18.10.2022r. (tj. wtorek)

odbędą się kolejne zajęcia z jogi dla każdej z grup.

Serdecznie zapraszamy:)


Ogłoszenie!

Serdecznie zapraszamy na spektakl kukiełkowy pt. „Szewczyk Dratewka”, który odbędzie się 13 października. 🙂


W dniu dzisiejszym nasze przedszkole odwiedził zaproszony gość – Pan Mateusz, który przybliżył dzieciom tematykę zwierząt leśnych, ochrony zwierząt, zwrócił uwagę na konieczność dokarmiania zwierząt zimą.

Serdecznie mu dziękujemy za inicjatywę podjęcia współpracy

z naszym przedszkolem 🙂


Serdecznie zapraszamy wszystkie przedszkolaki na audycję muzyczną ze szkoły Yamaha.

Audycja odbędzie się 06.10.2022r. (tj. czwartek) w godzinach między 14:00-15:00. 🙂


Ogłoszenie!

Drodzy Rodzice!

Dnia 04.10.2022r. (tj. wtorek)

odbędą się kolejne zajęcia z jogi dla każdej z grup.

Serdecznie zapraszamy:)


Ogłoszenie!

Serdecznie zapraszamy na spektakl pt. „O babci, krasnoludkach i złotych kulkach” w wykonaniu Krakowskiego Teatru „Skrzat”, który który odbędzie się 28 września ok. godziny 9:00. 🙂


Grupa Rybek z naszego przedszkola wybrała się na wycieczkę do Rzeszowskich Piwnic, gdzie znajduje się multisensoryczna, angażująca ścieżka zwiedzania, w której dzieci stały się „aktywnymi” bohaterami opowieści.

Pełne niezapomnianych wrażeń i emocji a także z nadzieją na ponowne odwiedzenie ciekawych miejsc

powróciły do przedszkola. 🙂


Drodzy Rodzice! Dnia 26.09.2022r. (tj. poniedziałek) około godziny 10:00 odbędzie się spotkanie z Dietetykiem. Serdecznie zapraszamy!Dzień Przedszkolaka to ważne święto!

Uczcijmy je tańcem i piosenką!

Serdecznie zapraszamy naszych Kochanych Przedszkolaków

na wspólne obchody DNIA PRZEDSZKOLAKA 🙂


Serdecznie zapraszamy wszystkie przedszkolaki na audycję muzyczną pod kierunkiem Pani Lidii Chalińskiej,

która odbędzie się 09.09.2022r. (tj. piątek) od godziny 10:30.

Tematem audycji będzie „Witamy w świecie muzyki!”.


Drodzy Rodzice!

Dnia 8.09.2022r. (tj. czwartek) od godziny 11:00

odbędą się pierwsze zajęcia z jogi dla każdej z grup.

Serdecznie zapraszamy! 🙂


OGŁOSZENIE!

Dnia 08.09.2022r. (tj. czwartek) o godzinie 17:00

odbędzie się zebranie grupowe dla rodziców dzieci z grupy I i II.

Dnia 12.09.2022r. (tj. poniedziałek) o godzinie 17:00 odbędzie się

zebranie grupowe dla rodziców dzieci z grupy III i IV.

Serdecznie zapraszamy!


Drodzy Rodzice! 

Prezentujemy poniżej Ogólnopolskie Projekty Edukacyjne, w których nasze przedszkole bierze udział w bieżącym roku szkolnym 2022/2023:

Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności

„Dwujęzyczne Dzieci/Bilingual Future” (wszystkie grupy) 

Kampania Społeczna „Cała Polska czyta dzieciom” 

Grupa I „Perełki”:

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Zakamarek – ekotriki na kąciki. 

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Pokaż Maluszku jak tupiesz nóżką, czyli kwadrans muzyczny.

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Sensosmyki 

Autorski Projekt Edukacyjny Barwy i smaki czterech pór roku

Grupa II „Bursztynki”:

Ogólopolski Projekt Edukacyjny Las, dwa, trzy – matematyczne przygody wśród przyrody

Ogólopolski Projekt Edukacyjny Kubusiowi Przyjaciele Przyrody

Ogólopolski Projekt Edukacyjny Sensosmyki

Grupa III „Muszelki”:

 Ogólopolski Projekt Edukacyjny Z darami natury świat nie jest ponury!

 

Ogólopolski Projekt Edukacyjny Terapia reki dla każdego 

Ogólopolski Projekt Edukacyjny Matematyka w zabawie ukryta

Grupa IV „Rybki”:

Ogólopolski Projekt Edukacyjny Zabawy podwórkowe 

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Magiczna moc bajek

Ogólopolski Projekt Edukacyjny Europa bez granic


Drodzy Rodzice! 

Serdecznie zapraszamy do dołączenia do aplikacji edukacyjnej Google Classroom, które utworzone zostały w poszczególnych grupach: 

email: perelki.grupa1@gmail.com (Grupa I „Perełki”)

email: bursztynki82@gmail.com (Grupa II „Bursztynki”)

email: muszelki2022.2023@gmail.com ( Grupa III „Muszelki”)

email: rybki2022.2023@gmail.com (Grupa IV „Rybki”)


PRZYWITAJMY SIĘ! 

Serdecznie witamy wszystkich Przedszkolaków oraz Rodziców

w nowym roku szkolnym 2022/2023. 

Z wielkim optymizmem i radością przystępujemy do działań wyznaczonych na ten rok, życząc cudownej zabawy i uśmiechów każdego dnia!

Przedszkole funkcjonuje od 7.00-17.00. Zajęcia w tym roku realizowane będą w czterech oddziałach:

Organizacja oraz godziny funkcjonowania poszczególnych oddziałów:

Gr. I  – 3-latki nauczyciel: pani Diana  / oddział czynny od godz. 8:00 – do 15:30 (Perełki)

Gr. II – 4-latki nauczyciel: pani Aleksandra, pani Paulina / oddział czynny od godz.  7:30 – 16:30 (Bursztynki)

Gr. III – 5-latki – nauczyciel: pani Angelika, pani Karolina  / oddział czynny od godz. 7:00 – 17:00 (Muszelki)

Gr. IV – 6-latki – nauczyciel: pani Monika D., pani Monika Ż. / oddział czynny od godz.  8:00 – 16:00 (Rybki)

Informacje o godzinach posiłków w poszczególnych grupach:

ŚNIADANIE: 8:30 – Grupa IV 8:45 – Grupa III 9:00 – Grupa II 9:15 – Grupa I

Wszystkie grupy: 10:30 – drugie śniadanie (w formie sezonowych owoców)

OBIAD: 11:30 – Grupa I 11:50 – Grupa II 12:10 – Grupa III 12:30 – Grupa IV

ZUPA: 13:30 – Grupa III 13:45 – Grupa II 14:00 – Grupa IV 14:15 – Grupa I

W bieżącym roku szkolnym 2022/2023 w naszym przedszkolu odbywać się będą następujące zajęcia dodatkowe: 

Język Angielski (2x w tygodniu)

Rytmika (1x w tygodniu)

Zajęcia z Jogi (2x w miesiącu)

Audycja Muzyczna (1x w miesiącu)

Teatrzyki (1x w miesiącu)

Robotyka i programowanie (5,6-latki; 1x w miesiącu)

Religia (6-latki; 1x w tygodniu)

Terminarz zajęć dodatkowych wymienionych powyżej wraz z zajęciami prowadzonymi przez specjalistów (Logopeda, Psycholog, Terapeuta) podany zostanie w późniejszym terminie poprzez aplikację Google Classroom.


Drodzy Rodzice!

W nadchodzącym roku szkolnym 2022/2023 nasze przedszkole przystąpi do

Międzynarodowego Programu Powszechnej Dwujęzyczności

„Dwujęzyczne Dzieci/Bilingual Future”

Zapraszamy do zapoznania się z zasadami programu

dostępnymi w informatorze


Życzymy wspaniałych wakacji!

Dziękujemy Naszym Kochanym Przedszkolakom za wspaniały rok pełen pracy, zabawy i radości . Dziękujemy również Rodzicom i wszystkim przyjaciołom naszego przedszkola za współpracę, życzliwość oraz bezinteresowną pomoc.

Życzymy by czas wakacji pełen był niezapomnianych wrażeń, fantastycznych przygód i bezpiecznego wypoczynku! 🙂

Uprzejmie informujemy, że w związku z przerwą wakacyjną przedszkole będzie nieczynne od 25.07.2022r. do 05.08.2022r.


„Już pożegnania nadszedł czas…”

W dniu 27.06.2022r. dzieci z grupy „Rybki” uroczyście pożegnały przedszkole.

Przedszkolaki w rytmie poloneza w odświętnych strojach wkroczyły na scenę, następnie zaprezentowały program artystyczny: recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły.

Włożyły wiele pracy i serca w swój występ, co zaproszeni na uroczystość goście docenili i wielokrotnie nagradzali gromkimi brawami.

Drogie przedszkolaki życzymy Wam samych sukcesów w szkole, pamiętajcie, że stając się uczniami nie przestajecie być dziećmi.

Niech na waszych twarzach zawsze będzie uśmiech, a dni pełne będą zadowolenia i zabawy.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za ten wspaniały rok, rodzicom za zaangażowanie i każdą chwilę, kiedy mogliśmy wspólnie myśleć o naszych przedszkolakach.


23.06.2022r. dzieci z grupy II, III i IV wybrały się wraz z nauczycielkami

do Gospodarstwa Edukacyjnego w miejscowości Nosówka.

Przedszkolaki poznały zwierzęta mieszkające w zagrodzie takie, jak: króliki, kozy, kucyki, kangury i alpaki.

Mieliśmy także okazję wykonać wspólną pracę plastyczną dotyczącą miłych zwierząt z zagrody. Każde dziecko wróciło do przedszkola bogatsze o nowe doświadczenia, pełne niezapomnianych wrażeń i z uśmiechem na twarzy. 🙂


Drodzy Rodzice! Kochane Przedszkolaki!

W dniu 14 czerwiec o godzinie 10:00 odwiedzi Nas Pan Policjant, który opowie Nam o bezpiecznych wakacjach.

Zapraszamy!


Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże.

To dzień pełen

uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! W Naszym Przedszkolu tego dnia również nie zabrakło atrakcji.

Serdecznie zapraszamy do aplikacji Google Classroom, gdzie zamieszczone zostały fotorelacje z tego wyjątkowego dnia! 🙂


Serdecznie zapraszamy wszystkie przedszkolaki na audycję muzyczną pod kierunkiem Pani Lidii Chalińskiej,

która odbędzie się 03.06.2022r. (tj. piątek) od godziny 10:30.
Ogłoszenie!

Serdecznie zapraszamy Nasze przedszkolaki na spektakl pt. „Czterej Muzykanci z Bremy”, który odbędzie się w Teatrze Maska w Rzeszowie.

Grupa I (Perełki) oraz grupa II (Bursztynki) odwiedzą teatr w dniu 07.06 (tj. wtorek),

natomiast grupa III (Muszelki) oraz grupa IV (Rybki) w dniu 08.06 (środa).

Wszystkie niezbędne informacje organizacyjne znajdują się na aplikacji Google Classroom poszczególnych grup.

Serdecznie zapraszamy! 🙂

„Czterej muzykanci z Bremy” to ciepła opowieść o empatii, zrozumieniu i przyjaźni. O blaskach życia i trudach starości, wobec której tak często bywamy niecierpliwi i brakuje nam dla niej zrozumienia. Jeżeli jednak spróbujemy wejść w czyjeś buty, możemy przekonać się o tym, jak niewiele potrzeba, aby dać wsparcie drugiej osobie.


Serdecznie zapraszamy wszystkie przedszkolaki

na audycję muzyczną ze szkoły muzycznej Yamaha,

podczas której poznamy instrumenty dęte.

Audycja odbędzie się 11.05.2022r. (tj. środa) w godzinach 14:00-15:00.


22 kwietnia to szczególna data!

Tego dnia na całym świecie obchodzone jest największe i najbardziej popularne święto ekologiczne, a mianowicie, Międzynarodowy Dzień Ziemi.

Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Nasze przedszkole co roku włącza się w obchody tego ważnego święta!

Przedszkolaki w tym dniu dowiedzą się jak żyć ekologicznie, w zgodzie z naturą, podejmą działania na miarę swoich możliwości oraz wzbogacą swoją wiedzę o wiele ciekawostek na temat ziemi.

Prosimy Rodziców, aby w tym dniu w ubiorze dzieci dominował kolor zielony. Dziękujemy!


Ogłoszenie!

Serdecznie zapraszamy na spektakl pt. „O Prosiaczku Brudasku”

w wykonaniu Krakowskiego Teatru „Skrzat”, który odbędzie się

26 kwietnia od godziny 10:30.


Ogłoszenie!

Serdecznie zapraszamy najstarsze przedszkolaki (5 i 6-latki) na kolejne zajęcia z programowania i robotyki,

które odbędą się w dniu 25.04.2022r. (tj. poniedziałek).Serdecznie zapraszamy wszystkie przedszkolaki na audycję muzyczną

pod kierunkiem Pani Lidii Chalińskiej,

która odbędzie się 12.04.2022r. (tj. wtorek) od godziny 10:45. 🙂


Drodzy Rodzice!

Serdecznie dziękujemy za włączenie się w akcję charytatywną „Nakręć się na pomaganie!”

organizowaną dla Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za Państwa zaangażowanie i wsparcie tego szczytnego celu.


Serdecznie zapraszamy wszystkie przedszkolaki na audycję muzyczną

ze szkoły muzycznej Yamaha, podczas której

poznamy instrumenty dęte blaszane.

Audycja odbędzie się 16.03.2022r. (tj. środa) w godzinach 14:00-15:00. 🙂


Ogłoszenie!

Serdecznie zapraszamy na spektakl pt. „Bal u Królowej Kwiatów”

w wykonaniu Krakowskiego Teatru „Skrzat”, który odbędzie się

11 marca od godziny 11:15.


Ogłoszenie!

Stowarzyszenie „Przedszkola Przyszłości”, do którego należymy

wraz z Rzeszowskim Centrum Medycznym organizuje pomoc dla dzieci z Ukrainy

w ramach Akcji „Dzieci – Dzieciom”.

Cała Akcja trwa do 4 marca 2022r. (piątek) i polega na zbiórce

trwałych artykułów spożywczych i chemicznych itp.

Dokładna lista potrzebnych rzeczy znajduje się na plakacie.

Dary prosimy umieszczać w koszyku znajdującym się w holu przedszkola.

Zostaną one posortowane i przekazane do odpowiednich punktów pomocy.

Dziękujemy za Państwa chęć pomocy oraz dołączenie się do zbiórki!


Ogłoszenie!

Serdecznie zapraszamy najstarsze przedszkolaki (5 i 6-latki) na kolejne zajęcia z programowania i robotyki,

które odbędą się w dniu 28.02.2022r. (tj. poniedziałek).


DRODZY RODZICE!

W 2019r. nasza placówka przystąpiła do STOWARZYSZENIA „PRZEDSZKOLA PRZYSZŁOŚCI”,

które jest Organizacją Pożytku Publicznego, w związku z tym na rzecz naszej placówki można przekazać 1% podatku.

Prosimy wesprzeć naszą działalność dydaktyczno-wychowawczą

przekazując 1% z ogólnej kwoty podatku (po odliczeniach) na konto:

Stowarzyszenia „Przedszkola Przyszłości”

35-310 Rzeszów, ul. Rejtana 30,

koniecznie z dopiskiem (cel szczegółowy):

PN – Wyspa Skarbów w Rzeszowie

Numer KRS 0000145905

Za przekazane środki będziemy kontynuować wyposażenie przedszkola

w stroje dla dzieci na okolicznościowe uroczystości przedszkolne.

Serdecznie dziękujemy!


Serdecznie zapraszamy wszystkie przedszkolaki na audycję muzyczną pod kierunkiem Pani Lidii Chalińskiej,

która odbędzie się 04.02.2022r. (tj. piątek) od godziny 10:00


Drodzy Rodzice!

25 stycznia odwiedził Nas Teatr „Skrzat” z Krakowa z przedstawieniem pt. „Koziołek Matołek”.

Przedszkolaki obejrzały barwny, żywiołowy spektakl muzyczny z wesołymi piosenkami.  

Wraz z Koziołkiem dzieci odbyły podróż do Ameryki, Afryki, Chin, trafiły na dwór królewski

i spotkało je wiele ciekawych przygód.


Impresariat artystyczny „Skrzat” z Krakowa zaprasza dzieci w dniu 25.01.2022r.

na teatrzyk pt. „Przygody Koziołka Matołka”. 🙂


Serdecznie zapraszamy także do odwiedzania aplikacji Google Classroom,

gdzie w najbliższym czasie pojawiać się będą przygotowane z tej okazji

występy Naszych zdolnych Przedszkolaków. 🙂


Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Rodzicom i Przedszkolakom za udział w akcji „Dzieci Dzieciom”. 

Dzięki Państwa zaangażowaniu i wielkiemu sercu udało się zebrać żywność oraz środki czyszczące

dla Rodaków zamieszkałych na Kresach Wschodnich. 

Dziękujemy!


Drodzy Rodzice!

Serdecznie zapraszamy do włączenia się do akcji charytatywnej pt. „Nakręć się na pomaganie!”.

Akcja polega na zbiórce różnego rodzaju plastikowych nakrętek,

które zostaną przekazane dla Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.

Akcja trwa do 18 marca 2022r.


Serdecznie zapraszamy wszystkie przedszkolaki na Bal Karnawałowy, który odbędzie się 27.01.2022r.

Prosimy, aby tego dnia zabrać ze sobą stroje i dobre humory. 🙂

Tego dnia odbędzie się także pokaz magii. Zapraszamy! 🙂


Ogłoszenie!

Serdecznie zapraszamy najstarsze przedszkolaki (5 i 6-latki) na kolejne zajęcia z programowania i robotyki,

które odbędą się w dniu 31.01.2022r. (tj. poniedziałek).


Serdecznie zapraszamy wszystkie przedszkolaki na audycję muzyczną ze szkoły muzycznej Yamaha,

która odbędzie się 19.01.2021r. (tj. środa) w godzinach 14:00-15:00. 🙂Drodzy Rodzice!

W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia,

w Naszym przedszkolu ubieramy choinki, przygotowujemy świąteczne ozdoby,

a wokół unosi się już zapach pysznych pierników…

W tym niezwykłym czasie przygotowaliśmy także niespodziankę

– sesję zdjęciową dla naszych Kochanych Przedszkolaków.

Jej efekty przekazujemy Państwu na bieżąco w formie wywołanych zdjęć.


Drodzy Rodzice!

W imieniu Dyrekcji oraz Wychowanków z Domu Dziecka w Strzyżowie, pragniemy bardzo serdecznie podziękować

za bezinteresowną pomoc oraz wielkie serce podczas zbiórki najpotrzebniejszych darów.


Ogłoszenie!

Serdecznie zapraszamy najstarsze przedszkolaki (5 i 6-latki) na kolejne zajęcia z programowania i robotyki,

które odbędą się w dniu 16.12.2021r. (tj. czwartek). 🙂


Akcja charytatywna „Dzieci Dzieciom”

Stowarzyszenie „Przedszkola Przyszłości”, którego jesteśmy członkiem wraz z Rzeszowskim Centrum Medycznym,

organizuje pomoc dla dzieci i ubogich rodzin Polaków mieszkających na Ukrainie w ramach Akcji „Dzieci – Dzieciom”.

Akcja trwa od 03 grudnia 2021r. do 16 grudnia 2021r. i polega na zorganizowaniu wśród społeczności Przedszkola

zbiórki trwałych artykułów spożywczych i chemicznych.

Zapraszamy do włączenia się, a wszystkim Darczyńcom z góry serdecznie dziękujemy!


„6 grudnia – jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie

i każde dziecko prezent dostanie.

A kiedy rozda już prezenty,

wraca do nieba uśmiechnięty”. 

Święty Mikołaj odwiedzi nasze Przedszkole w poniedziałek 06.12.2021r.

Serdecznie zapraszamy wszystkie Nasze przedszkolaki!


Serdecznie zapraszamy wszystkie przedszkolaki na audycję muzyczną pod kierunkiem Pani Lidii Chalińskiej,

która odbędzie się 01.12.2021r. (tj. środa) od godziny 10:00.

Tematem audycji będzie „Witaj Święty Mikołaju!”,

a podczas jej trwania poznamy postać wybitnego kompozytora Karola Kurpińskiego. 


Impresariat artystyczny „Skrzat” z Krakowa zaprasza dzieci w dniu 30.11.2021r. od godziny 11:30 na teatrzyk pt. „Z kulturą na Ty!”.


W czwartek 25 listopada będziemy w naszym przedszkolu świętować Dzień Pluszowego Misia.

Dzieci będą miały okazję poznać historię pluszowego niedźwiadka, posłuchać bajek o misiach

oraz uczestniczyć w zorganizowanych zabawach i konkursach,

a także przygotować niespodziankę dla swoich pluszaków, które będą mogły zabrać dla nich do domu.

Serdecznie zapraszamy!


Za Nami kolejny tydzień pełen wielu zabaw i aktywności. 🙂

W grupie I z okazji obchodów Dnia Kredki odbył się eksperyment

pt. „Tęczowy deszcz z kredek”.

Grupa III oraz grupa IV w ramach obchodów Dnia Seniora (15 listopada) stworzyła drobne upominki dla osób starszych

z Dziennego Domu Pomocy w Rzeszowie.


Serdecznie zapraszamy wszystkie przedszkolaki na audycję muzyczną ze szkoły muzycznej Yamaha,

która odbędzie się 24.11.2021r. (tj. środa) w godzinach 14:00-15:00. 

Podczas audycji poznamy instrumenty smyczkowe, takie jak m.in.:

skrzypce małe, skrzypce duże, skrzypce elektryczne. 🙂


Drodzy Rodzice!

Za Nami kolejne zajęcia z programowania i robotyki w grupach najstarszych przedszkolaków.

Tym razem wiele radości towarzyszyło dzieciom podczas tworzenia wiatraków z klocków oraz programowania ich.

Na kolejne zajęcia zapraszamy już 16 grudnia. 🙂


W ciągu roku szkolnego, Nasze przedszkole bierze udział we wielu ogólnopolskich programach i projektach. 

W grupie I realizowany jest projekt „Kraina Zmysłów – Sensorycznie się rozwijam”,

a przedszkolaki rozwijały zmysł słuchu poprzez udział w zabawie „Memo słuchowe”. 🙂

Grupa II bierze udział w projekcie „Uczymy Dzieci Programować”, podczas którego przy pomocy maty do kodowania,

Bursztynki stworzyły serce dla rodziców. 🙂

Grupa III bierze udział w projekcie „Zabawa sztuką”, podczas którego przedszkolaki miały okazję

stworzyć piękne prace pt. „Obrazy malowane nożyczkami”. 🙂

Grupa IV realizuje projekt „Zdrowo i sportowo” i w ramach próbowania zdrowego odżywiania,

sprawdzała i ważyła, ile cukru znajduje się w różnych napojach oraz który z nich jest najzdrowszy. 🙂


OGŁOSZENIE!

Nasze Przedszkole bierze udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka

organizowanych przez UNICEF.

W związku z tym, wraz z innymi przedszkolami przystąpiliśmy po raz trzeci do akcji pt. „Niebieski Marsz”,

której organizatorem jest Przedszkole Publiczne nr 34 w Rzeszowie.

Tego dnia (19 listopada) w godzinach 10:00-11:00 przedszkolaki wyruszą na „Niebieski Marsz”

w okolicach przedszkola w ramach solidarności z dziećmi z całego świata.


Drodzy Rodzice!

Dziękujemy za aktywny udział w obchodach Dnia Niepodległości

oraz wszystkie zgłoszenia Naszych przedszkolaków do konkursu recytatorskiego pt. „Kto Ty jesteś? Polak mały!”. 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin aplikacji Google Classroom, gdzie pojawią się fotorelacje

z udziału w akcji pt. „Szkoła do hymnu”, mająca na celu rozwijanie wśród dzieci postawy patriotycznej.


Ogłoszenie!

Serdecznie zapraszamy najstarsze przedszkolaki (5 i 6-latki) na kolejne zajęcia z programowania i robotyki,

które odbędą się w dniu 18.11.2021r. (tj. czwartek). 🙂